پایگاه مقاومت بسیج شهید همت
 
جمعه 30 فروردين 1398 -

رای به سایت :
1752
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 267 شهید قائمی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید همت
33
محبوب  
رای به خبر :
گزارش برنامه های ماه مبارک رمضان پایگاه بسیج شهید همت
ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا....

گزارش برنامه های ماه مبارک رمضان پایگاه بسیج شهید همت

رمضان ماه خداست ماهی که تبلور خدایی بودنش در اعمال خیری است که در جامعه ملموس است...
calendar
تاریخ : 1397/04/02 - 11:01

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید همت   حوزه 267 شهید قائمی  ناحیه مقاومت بسیج شهید رجایی ، برنامه های و فعالیت های زیر در ماه مبارک رمضان اجرا گردید:
 

  • برپایی ایستگاه افطاری ساده

 پایگاه بسیج شهید همت با عنایت خداوند متعال و استعانت از ائمه معصومین علیهم السلام و در راستای منویات حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)  مبنی بر افطاری ساده که می فرمایند: " سفره‌های افطار در مساجد و در معابر؛ این رسمی که چند سال است بین مردم راه افتاده است که سفره‌های افطار ساده‌ی مردمی را چه در مساجد، چه در کوچه‌ها و چه در خیابانها گسترده میکنند و افطار میدهند، بسیار عادت خوب و سنّت خوبی است"، مفتخر بوده است در ایام ماه مبارک رمضان به مدت 23 شب، ایستگاه صلواتی افطاری ساده را برپا نماید و نسبت به توزیع افطاری ساده در معابر، خیابان و کسبه محله اقدام نماید و به طور متوسط هر شب حدود 250 بسته و جمعاً حدود 5500 بسته افطاری بین روزه داران توزیع گردیده است.

شایان ذکر است هر بسته افطاری ساده شامل نان، پوره سیب زمینی، خرما، پنیر، سبزی و چای و آب بوده است. ضمناً تمامی هزینه ها و اعتبارات از محل کمک های مردمی جمع آوری گردید.

  •   طرح کرامت حسنی (ویژه ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) )

همزمان با فرارسیدن ایام ولادت باسعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) در جهت ترویج شخصیت آن امام بزرگوار و سنت سفره داری و انفاق ایشان، فعالیت هایی همچون توزیع نان صلواتی بیاد شهدای مدافع حرم و شهید مدافع حرم امیر لطفی در دو نانوایی و در شب ولادت و نیز برگزاری ایستگاه صلواتی و توزیع شربت و شیرینی و بستنی در شام ولادت امام حسن مجتبی (ع)  و پخش مولودی صورت پذیرفت.

  • برگزاری جلسات قرآن و هیأت

در ایام ماه مبارک رمضان در تمامی حلقات صالحین، محافل باشکوه انس با قرآن تحت عنوان جلسات روخوانی قرآن کریم در دستور کار قرار گرفت. شایان ذکر است اکثر متربیان حلقات صالحین پس از صرف افطار در مراسم نماز جماعت مسجد حضور فعال و چشمگیری داشتند. ضمناً هیأت نوجوانان حضرت قاسن بن الحسن (ع) این پایگاه به صورت هفتگی و در روزهای چهارشنبه برگزار شد که پس از اتمام هیأت، سفره افطاری نیز برقرارگردید.

  • برگزاری مراسم ضیافت افطاری

این پایگاه به منظور ترویج فرهنگ احسان و بهره مندی از فضیلت میزبانی روزه داران، در روز سه شنبه مورخ ۲۲ خرداد ماه ۹۷  در حین سادگی و بدور از تجمل، در فضای معنوی و صمیمی، پذیرای مسئولین، مربیان و سرگروه های محترم پایگاه بود. حضور پیشکسوتان گرانقدر پایگاه، شکوه مراسم را دوچندان کرد.

  • پوشش سراسری اذان

این تکلیف وجود دارد که پوشش سراسری اذان را به عنوان یکی از شاخصه های فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی در نظر بگیریم و نسبت به اجرایی نمودن آن در حوزه سرزمینی خود اهتمام بورزیم. از این رو همزمان با مراسم افطاری ساده، بانگ اذان مغرب نیز پخش می­گردید.

 


افطاری ساده
افطاری ساده
جلسات قرآن صالحین
هیات نوجوانان
هیات نوجوانان
افطاری مسئولین
توزیع نان صلواتی
توزیع نان صلواتی
انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6700مطالب مرتبط