پایگاه مقاومت بسیج شهید همت
 
شنبه 31 فروردين 1398 -

رای به سایت :
1752
محبوب
صفحه نخست ›› حماسه و پایداری ›› حوزه 267 شهید قائمی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید همت
12
محبوب  
رای به خبر :
حضور در اردوی راهیان نور
نوروز ۹۶

حضور در اردوی راهیان نور

گزارشی از حضور بسیجیان پایگاه شهید همت در اردوی معنوی راهیان نور
calendar
تاریخ : 1396/01/18 - 21:41

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید همت   حوزه 267 شهید قائمی  ناحیه مقاومت بسیج شهید رجایی ،
بسم رب الشهدا و الصدیقین
در واپسین ایام سال ۹۵ خداوند منان روزی کرد بسیجیان غیور و عزیز این پایگاه به استعداد ۲۳ نفر در اردوی معنوی راهیان نور ( بازدید از مناطق جنگی ) شرکت نمایند .
اردو در مورخ ۹۵/۱۲/۲۷ آغاز و زائران پس از مراسم بدرقه راهی یادمان های غرب کشور ( استان ایلام ) گشتند تا در ابتدا یادمان های این محور را مورد بازدید قرار دهند .
پس از زیارت یادمان های قلاویزان و شرهانی و محل استقرار و فرماندهی صدام ملعون و همچنین زیارت امام زاده علی الصالح (ع) در این استان ، عزیزان در شامگاه روز دوم سفر و در مورخ ۹۵/۱۲/۲۸ وارد استان مقاوم و سربلند خوزستان شده و جهت استراحت در پادگان دوکوهه شهر اندیمشک اسکان یافتند .
روز سوم سفر با زیارت یادمان هایی همچون فتح المبین، فکه و کانال کمیل پشت سر گذاشته شد و در انتها ، زائران جهت استراحت به شهر آبادان راهی شدند .
در روز چهارم سفر و با توجه به در آستانه قرار گرفتن لحظه سال تحویل ، زوار در ابتدا از منطقه و یادمان نهر خیّن بازدید نموده و پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر جهت تحویل سال به یادمان شلمچه که سراسر معطر و منور به ساحت مقدس حضرت صدیقه کبری ( سلام الله ) است قدم نهاندند و سپس از مسجد جامع خرمشهر بازدیدی صورت پذیرفته و پس از اقامه نماز مغرب و عشا، بسیجیان به مکان استراحت بازگردانده شده و به استراحت پرداختند .
اردو در شامگاه یکم فروردین، پس از بازگشت زوار به سمت تهران ختم و به پایان رسید.
این مطلب نیز قابل ذکر است که با توجه به تقارن ایام با ولادت حضرت زهرا (س) ، مراسم جشن با شکوهی در محل اسکان برقرار گردید .
در انتها امید است که این سفر دلیلی شده باشد تا با عنایت شهدا همه زوار الشهدا به درگاه رحمت الهی بیش از پیش نزدیک تر شده باشند .


انتهای پیام /مطالب مرتبط