پایگاه مقاومت بسیج شهید همت
 
شنبه 04 اسفند 1397 -

رای به سایت :
1749
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای سیاسی ›› حوزه 267 شهید قائمی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید همت
6
محبوب  
رای به خبر :
کنفرانس شیوه های مبارزه با فتنه گران
کنفرانس آقای رضا الف خانی

کنفرانس شیوه های مبارزه با فتنه گران

حلقه امام حسن مجتبی(ع) موضوع شیوه های مبارزه با فتنه گران را تحلیل و بررسی نمود.
calendar
تاریخ : 1395/06/21 - 09:24

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید همت   حوزه 267 شهید قائمی  ناحیه مقاومت بسیج شهید رجایی ،حلقه امام حسن مجتبی(ع) موضوع شیوه های مبارزه با فتنه گران را تحلیل و بررسی نمود.

یکی از فعالیت های حلقه امام حسن مجتبی کریم اهل بیت (ع) در ایام تابستان در جهت افزایش مشارکت متربیان در مباحث حلقه و فعالیت بیشتر در حلقه، هر متربی مقداری از زمان یک حلقه را به خود اختصاص داده و یک موضوع را به دلخواه انتخاب کرده و در حلقه به تدریس آن پرداخته.

منبع : کتاب بصیرت پاسداری

کنفرانسی از آقای رضا الف خانی

تهیه و تدوین روزنامه دیواری کنفرانس کاری از آقای حسین محمدی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

معنای فتنه :

فتنه به معنای یک سری پدیده های اجتمایی، سیاسی است که جامعه را دچار موج و طلاتم می کند. به عبارت دیگر فتنه ترفندی سیاسی اجتمایی است که از آمیزش حق و باطل و پنهان نمودن با طل در پوسته حق است.

 

شیوه های مبارزه با فتنه گران:

  1. تذکرات روشنگرانه : از آنجا که ممکن است عده ای بخاطر تبلیغات سوء دشمنان منفعل شده باشند یا بر اثر فریب منحرفین و نبودن آگاهی به فتنه گری قدم گذاشته باشند و تذکر ما موجب آگاهی آنان شود و غبار غفلت از وجودشان پاک شود وظیفه هر انسان آگاه و مومن آن است که حتی الامکان از دادن آگاهی و تذکرات بیدار کننده به کسانی که در دام افتاده اند کوتاهی ننماید چه بسا این تذکرات آنان را هشیار کند.
  2. - افشاگری : از شیوه های مبارزه با نفاق و جریان فتنه طلب، افشاگری و تبیین عملکرد گذشته و حال آنان است در این شیوه که توسط آگاهان جامعه اجرایی می شود می بایست به افشای چهره های نفاق و فتنه گر دست زد تا مردم بهتر به ماهیت آنان پی ببرند و در نتیجه در برابر خطرات این گروه هشیاری خود را حفظ نمایند و از افتادن در دامشان مصون بمانند

3 - ترک رابطه : از شیوه های مبارزه با منافقان و فتنه گران ترک رابطه با آنان است اگر اهل ایمان رابطه خود را با اهل نفاق قطع کنند و با بی اعتنایی با آنان رو به رو شوند بی گمان این کار آنها را به گوشه کشانده و از نفوذشان در دیگران جلوگیری خواهد کرد و در نتیجه آنان را ذیل به اهدافشان ناکام خواهد گذاشت.

4 - ملامت و سرزنش

ازدیگرشیوه های فتنه گری ملامت و سرزنش است.زمانی که بذرنفاق درجان کسی پاشیده شود وازاب لجاحت ریشه دواند بی شک شجره عناد خواهد رویید ومیوه تلخ فتنه به ارمغان خواهد اورد در این صورت بر مومن راستین است تنفروانزجار خویش راباملامت وسرزنش منافق فتنه گراعلام نمایید.

5 - سیاست احتیاط:

این نیزازدیگرشیوه های فتنه گری است،سیاست احتیات،بدین معناست که ما همواره در رابطه بافتنه گران ومنافقان اصل احتیاط را رعایت کرده،مواظب انان باشیم کارهایشان را زیر نظر بگیریم حسن ظن بر عملکرد انان حاکم نسازیم و از ظاهرسازی این گروه و زبان چاپلوسانه اتها در اشتباه نیفتیم و متوجه این نکته باشیم ک انان همانند مارزخمی منتظر فرصتند تازهر خویش را در پیکره جامعه اسلامی تزریق نمایند.

6 - برخورد قاطع وانقلابی:

گاهی سیل فتنه و امواج نفاق انچنان بی رحمانه بنیان جامعه ونظام اسلامی را به خطر می انداردکه راهی جزبرخورد قاطع با منافقان و فتنه گران باقی نمیگذارد بی شک در این موقعیت نصیخت و اندرز یا ملامت و سرزنش جایگاه خود را از دست داده و می بایست با شدت عمل بیشتری دست به کار شدوصلابت اسلام را به نمایش گذاشت وبا قاطعیت تمام جلوی نقشه وتوطعه اهل نفاق در عرصه های نظامی اقتصادی فرهنگی وسیاسی را گرفت وبا ایجاد سری عظیم سیر طغیان انان را مهار کرده وجمعشان را متفرق نقشه هایشان را نقشه بر اب کرد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6700مطالب مرتبط