پایگاه مقاومت بسیج کربلا
 
یکشنبه 28 آبان 1396 -

رای به سایت :
5089
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 253 شهید بروجردی ›› پایگاه مقاومت بسیج کربلا
4
محبوب  
رای به خبر :
فیلم جشنواره عمار در مسجد اصغریه محله جوادیه اکران شد
به همت پایگاه بسیج کربلا

فیلم جشنواره عمار در مسجد اصغریه محله جوادیه اکران شد

به همت پایگاه بسیج کربلا فیلم جشنواره عمار در مسجد اصغریه محله جوادیه اکران شد
calendar
تاریخ : 1395/10/17 - 12:55

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج کربلا  حوزه 253 شهید بروجردی  ناحیه مقاومت بسیج شهید رجایی ، روز گذشته پایگاه بسیج کربلا یکی از مستندهای جشنواره فیلم مردمی عمار، با عنوان "نبرد پنهان" را در مسجد اصغریه محله جوادیه اکران کرد

مستند نبرد پنهان به تهیه کننده و کارگردانی ناصرنادری و محسن اردستانی فیلم بردار و تدوینگر فیلم و بسیجی که کشورهای مختلف را زیرپاگذاشته و آثار مستند ارزشمندی در راستای نشان دادن واقعیت های خط مقاومت و جبهه جهانی مستضعفین ارایه کرده است.

روایت گر نبرد پنهان هم چهره آشنای سیما در سوریه یعنی آقای حسن شمشادی است. سابقه حضور ایشان در سوریه به ببینده اطمینان خاطر و آرامشی در صحت تحلیلها می دهد. فیلم کشش و جاذبه خوبی دارد. با بیان مقدمه ای از تاریخ بحران و جنگ در سوریه مخاطب را با ریشه های بحران آشنا می کند. فیلم دست مخاطب را می گیرد و سنگر به سنگر به میدان جنگ می برد. حضور در خط مقدم نبرد بر تپش قلب مخاطب می افزاید. فضای متنوع مذهبی و دینی سوریه و انسجام ادیان و مذاهب مختلف در مقابله با تکفیر و تروریسم مسلح نقطه قوت بالای فیلم است. فیلم تلاش می کند با نشان دادن اتحاد ادیان و مذاهب در یک جبهه با شبهه ای که جنگ سوریه را جنگ شیعه و سنی قلمداد می کند مبارزه کند.

سربازان سوریه از مذاهب و ادیان مختلف در فیلم نشان داده می شوند. خانواده های شهید مسیحی و اهل سنت و سخنان کوبنده و مقاومشان، صبر پولادینشان در مقابل مصیبتها و زندان ها و شکنجه ها نشان می دهد که چقدر ملت مظلوم سوریه در تحمل مجاهدانه این مرحله شبیه ملت ایران در مرحله سخت جنگ تحمیلی است. فیلم موفق شده همذات پنداری بین مردم سوریه و مخاطب ایرانی ایجاد کند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 11294


مطالب مرتبط