پایگاه مقاومت بسیج شهید مخبر
 
جمعه 23 آذر 1397 -

رای به سایت :
1657
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 265 شهید بخارایی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید مخبر
10
محبوب  
رای به خبر :
زندگینامه شهید محمود صارمی
زندگینامه شهید محمود صارمی

شهید محمود صارمی از تبار حق جویانی بود که برای نوشتن قصه مظلومیت ملتی در بند، به سرزمینی پای نهاد که در آن به اشاره فتوای ملحدی مقدس نما، بر خوشه‌های گیس سپید پیران میوه سرخ شهادت می‌افشانند و دستان نحیف نوباوگان را با...
calendar
تاریخ : 1396/10/11 - 23:28

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج شهید مخبر  حوزه 265 شهید بخارایی  ناحیه مقاومت بسیج شهید رجایی ،

 شهید محمود صارمی از تبار حق جویانی بود که برای نوشتن قصه مظلومیت ملتی در بند، به سرزمینی پای نهاد که در آن به اشاره فتوای ملحدی مقدس نما، بر خوشه‌های گیس سپید پیران میوه سرخ شهادت می‌افشانند و دستان نحیف نوباوگان را با تیزابه‌های توحش می‌برند و از کشته مردان مثله شده افغان، تل و پشته می‌سازند.

    شهید صارمی در خرداد ماه ‪ ۱۳۴۷در شهرستان بروجرد در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود.       

     وی تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه شهید باهنر بروجرد سپری نمود و دوران متوسطه را در دبیرستان حضرت رسول (ص) در رشته علوم انسانی با موفقیت در سال ‪ ۶۵ -۶۶پشت سر نهاد.

    او همراه با تحصیل به دلیل علاقه شدید به ورزش کاراته دراین رشته فعالیت خود را آغاز نمود و در فاصله کوتاهی با گذراندن دوره‌های مختلف این رشته موفق به کسب کمربند مشکی و کارت مربیگری در این حرفه شد.

     صارمی در سال ‪ ۶۷در کنکور سراسری رشته علوم انسانی دانشگاه تهران پذیرفته شد و دوران تحصیلات دانشگاهی خود را به طور جدی با موفقیت و در سخت‌ترین شرایط زندگی با کارکردن جهت امرار معاش و تامین هزینه‌های تحصیل طی کرد.

    محمود صارمی در دوران تحصیلات در دانشگاه بنا به وظیفه و احساس مسوولیت از طریق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به جبهه‌های کردستان، حلبچه و جنوب خرمشهر اعزام و ‪ ۱۴ماه در این جبهه‌ها در کنار سایر رزمندگان اسلام به دفاع از کیان و تمامیت ارضی کشور پرداخت.

     صارمی در سال ‪ ۷۱با داشتن دانشنامه کارشناسی به‌استخدام سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی درآمد و به عنوان کارشناس متون خبری فعالیت خود را آغاز نمود.

     صارمی پس از چند صباحی استخدام در سازمان ایرنا، تشکیل خانواده داد و در سال ‪ ۷۲خداوند فرزندی به او عطا کرد و نامش را سینا نهاد.

     شهید صارمی با پشتکار فراوان در حین اشتغال در خبرگزاری تحصیلات خود را در دوره کارشناسی ارشد ادامه داد و در سال ‪ ۷۴موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه شهید بهشتی در رشته جغرافیای انسانی با گرایش روستایی شد.

     صارمی در ‪ ۲۶دیماه سال ‪ ۷۵به عنوان مسوول نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی راهی کابل افغانستان شد زمانی که این کشور درگیر جنگ‌های داخلی بود و به خوبی می‌دانست در این سرزمین آشوب زده خطر به اسارت درآمدن و حتی شهادت وجود دارد اما بر حسب وظیفه، رسالت و تکلیف این راه را انتخاب کرد.

     او با تنها سلاحش که ایمان و قلمش بود در آن وضعیت بحرانی کشور مصیبت زده افغانستان توانست مظلومیت مردم ستمدیده، زجر کشیده و بی‌دفاع و بی گناه بویژه مردم مزار شریف و جنایت گروه ضد بشری، متحجر و خائن طالبان را به طور صریح و سالم به گوش جهانیان برساند.

     شهید صارمی حدود ‪ ۲۰روز قبل از سقوط مزار شریف و به اسارت درآمدن و شهادت در افغانستان دچار بیماری آپاندیس می‌گردد که با مشکلات فراوان و تلاش و پیگیری دوستانش به مدت پنج ساعت شبانه به دکتر رفته و سپس ایشان را با توجه به وضعیتی که داشت در محیطی کاملا غیر بهداشتی با فقدان امکانات بدون وجود نور کافی و برق تحت عمل جراحی قرار می‌دهند.

     بعد از گذشت دو روز از این جراحی به ایران اعزام می‌شود و با وجود اینکه ایشان دوران نقاهت خود را در تهران طی می‌کرد پس از به اوج رسیدن جنگ افغانستان بر حسب تکلیف از طریق سازمان ایرنا و با توجه به احساس مسوولیت شرعی و حرفه‌ای کار خبرنگاری و رسالتی که بر دوش داشت مجددا چهاردهم مرداد ‪ ۷۷به کشور افغانستان و محل کارش مزارشریف اعزام و در زمان بسیار کوتاهی به مدت سه روز یعنی ‪ ۱۷مرداد ماه خبر سقوط مزار شریف و به خاک و خون کشیدن، قتل عام زنان ، مردان و کودکان بی‌گناه را به ایران و سراسر جهان مخابره نمود.

     و بعد از آن شنبه سیاه دیگر کسی نبود تا خبر شهادت و یا به اسارت درآمدن او و ‪ ۹دیپلمات و پرستوی عاشق، غریب و بی‌گناه را که در زیر زمین کنسولگری ایران به طور فجیعانه و با بی‌رحمی تمام توسط پیشرفته‌ترین سلاحهای آمریکایی به رگبار مسلسل بسته بودند به دنیا مخابره نماید.

     آری سرانجام پیکر گلوله باران شده صارمی از دیاری آمد که خون سیاه قرون وسطایی در گنداب عروق طالبانی جاری است.

     اما آنان چه غافلند که با غروب پیش هنگام مهپاره‌یی از دیار فرهنگ سازان ایران زمین ، هزاران مهتاب برآمده از چشمه‌ی خون فام قلم ، از افق سبز عالم شرق ، دوباره در حال بالا آمدن است.
و امروز در قفای ‪ او سخت و طاقت فرساست عروج ملکوتی پیکی سبز از تبار رهپویان قافله قلمداران شهید، هنوز که هنوز است پرواز خونین “محمود صارمی ” برای همکارانش باور کردنی نیست

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 17567
مرتضی مقدسیمطالب مرتبط